Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 4
 Görüntüleme 79
 İndirme 34
Fikir ve Sanat Eserleri Bağlamında Tecavüzün Ref’i Davası ve Üç Kat Bedel Sorunu
2016
Dergi:  
Hacettepe Hukuk Fakültesi Dergisi
Yazar:  
Özet:

The Action for Cessation of Infringement in the Context of Intellectual and Artistic Works and the Issue of Treble DamagesT he Act on Intellectual and Artistic Works no: 5846 grants right holders the right to bring an action for cessation of infringement in case of violation of their economic and/or moral rights, as well as the right to claim three times the amount of contractual value or market value of the infringed work from the defendant. Although it is debateable whether this amount is “exactly three times” or “up to three times” the contractual or market value, it has been argued that seeking treble damages aims to deter infringements of intellectual property rights. A similar provision can also be found in the Act on the Protection of Competition no: 4054 in the context of private action for damages for infringement of competition rules. This article analyses the legal remedy of action for cessation of infringement, as well as the right to seek treble damages in the light of the judgments of the Court of Appeals and the conflicting views in the literature. It argues that while seeking treble damages serves to effectively protect intellectual property rights, the relevant provisions of both the Act on Intellectual and Artistic Works and the Act on the Protection of Competition should be amended as “up to three times” and the judge should enjoy discretion in this regard

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Hacettepe Hukuk Fakültesi Dergisi

Alan :   Hukuk

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 335
Atıf : 1.537
2023 Impact/Etki : 0.071
Hacettepe Hukuk Fakültesi Dergisi