Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 8
 Görüntüleme 124
 İndirme 35
BÜYÜK SELÇUKLU DEVLETİ’NİN TEMELLERİ ATILIRKEN SİYASİ MEŞRUİYET SÜRECİ
2012
Dergi:  
ODU Journal of Social Sciences Research
Yazar:  
Özet:

It is an unquestionable fact that Saldjukians has got deep social, cultural and political impact in the Turkish-Islamic history. In very general outline; Saldjukian states are the political organizations that re-established Islamic World from eleventh century to fourteenth century. In addition to the role they played in Turkish-Islamic history their most admirable side is the political legislation policy that they followed step by step beginning from their establishment. Our aim by researching this legislation process is to convey the information about Saldjukian states legislations beyond all the emirliks, sultanliks and other local states from main sources. This subject is unignorable because it is obvious that this process revealed a historical transformation model and a social-political change. After Dandanakan War the main political guide for Saldjukians became taking legitimacy and courage from caliphate. After all Tugrul Bey and his Oghuz tribes took the domination of Baghdat very quickly and reduced the political and secular effect of the caliphate on the Islamic World

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
ODU Journal of Social Sciences Research

Alan :   Eğitim Bilimleri; Filoloji; Güzel Sanatlar; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 1.021
Atıf : 2.453
2023 Impact/Etki : 0.265
ODU Journal of Social Sciences Research