Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 5
 Görüntüleme 41
Yerel Eğitim Tarihi Kaynağı Olarak Diyarbekir Vilayet Gazetesi
2007
Dergi:  
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi
Yazar:  
Özet:

documents, especially Ottoman archives, provide an essential and well-known resource for thestudies on history of local and religious education. Even though they have received an insufficientamount of attention so far, district newspapers also prove to be as valuable or sometimes evenmore valuable resources as Ottoman archives for researchers of local histories of education andreligious education since the former includes some information that was left out in thelatter. Diyarbekir District Newspaper was published from 1869 to 1931 as the official gazette ofDiyarbekir district, which covers a large area that constitutes the focus of many discussions eventoday. Like its counterparts, Diyarbekir District Newspaper reflects official regulations andpractices regarding issues on Muslim and Non-Muslim schools, quality of the educationalinstitutions, exams, etc. at the district level. Moreover, Diyarbekir District Newspaper is a crucialresource since it includes selective essays on education that were published in Istanbul newspapersand many official announcements, such as Ministry of Education regulations and amendmentsthat were published in Babýali

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi

Alan :   İlahiyat

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 681
Atıf : 2.200
2023 Impact/Etki : 0.141
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi