Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 28
 İndirme 3
CRANIOPHARYNGIOMA REVEALED BY PAPILLEDEMA IN A CHILD: A CASE REPORT
2023
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

Craniopharyngiomas are rare epithelial tumors, arising from the pituitary gland or pituitary gland and developing in the sellar and supra sellar region. We present an unusual case of a craniopharyngioma in a 9-year-old child reveled by a bilateral papilledema, with strabismus and extraocular neurological signs. The diagnosis of this tumor is often late and is based on the triad of neurological, ophthalmological and endocrine signs. Their treatment is multidisciplinary and includes surgical and hormonal treatment. Their prognosis depends on the precocity of the diagnosis, the location and the size of the tumor. Our aim is to describe a clinical case with bilateral papilledema revealing a craniopharyngioma in a child.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 714
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research