Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 34
 İndirme 6
İtikadatu Firaki'l-Muslimin ve'l-Müşrikin ve el-Milel ve'n-Nihal Literatüründeki Yeri
2009
Dergi:  
Kader
Yazar:  
Özet:

The paper presents, in a descriptive way Fahreddin er-R?zi’s place, one of the most outstanding figures in history of Islamic thought, in historiography of religious sects in Islam and his contributions to the field. R?zi, as it is known, compiled over two hundred books within almost all branches of Islamic sciences. However, he is well known rather for gigantic works he compiled in the field of commentary on the Koran and Muslim Theology. With our article, we try to analize his work titled “Itik?d?t” its content and method. This work was written especially on the history of Islamic sects, hence is irrelevant to the fields already mentioned, and its distinctive marks in proportion to other works compiled in the same field

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


Kader

Alan :   İlahiyat

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 605
Atıf : 1.231
2023 Impact/Etki : 0.185
Kader