Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 86
 İndirme 27
The Effect Of Direct Taxes On Newly Established Firms: The Case Of Turkey For 1985-2015 Period
2017
Dergi:  
Journal of Academic Value Studies (JAVStudies)
Yazar:  
Özet:

Studies of tax policy and investment have been substantial in business finance and macroeconomic research. Countries make extensive use of tax policy to promote investments. Income & profit taxes and social security contributions are main direct taxes which are expected to be influential on investments also in context of newly established firms. This paper aims to analyze the effect of direct taxes on newly established firms in Turkey between the years 1985-2015 using Granger Causality Test and linear simple regression. Results indicate that, increases both in income & profit taxes and in social security contributions have significant negative effect on newly established firms in Turkey for 1985-2015 period.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


Journal of Academic Value Studies (JAVStudies)

Alan :   Filoloji; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 631
Atıf : 1.807
2023 Impact/Etki : 0.274
Journal of Academic Value Studies (JAVStudies)