Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 86
 İndirme 39
Islamic Perspective on the Impact of Ethics and Tax for Nigerian Economic Development
2016
Dergi:  
Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırmaları Dergisi
Yazar:  
Özet:

The tax system, policies, and structures have been one of the significant factors that directly affect the social and economic activities of any nation. Despite the importance of tax, the attitude of the taxpayers, their reaction concerning tax, could in greater sense facilitate or draw back the policies and system from their original intention and purposes, particularly from an Islamic perspective. Islamic tax income is for the benefits of poor, needy and less privileged people in the society. Even though, policies on tax approved tax avoidance and made it legal, however, tax evasion is illegal in all society because it will deviate from its purpose. The most significant point, however, evading taxes by the people is viewed as unethical behaviour in any economy as the consequences could be greater to the economy and society. Several countries used Islamic system of tax because of the ethics of the system and possibly fewer evasions by the Muslims. Given that, with the number of the Nigerian Muslims, adoption of Islamic tax system will improve the revenue generation, and thereby enhance the economic development of Nigerian economy.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırmaları Dergisi
Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırmaları Dergisi