Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 113
 İndirme 4
 Sesli Dinleme 1
VERGİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ AÇISINDAN EMLAK VERGİSİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ
2017
Dergi:  
Uluslararası 2. Sosyal Bilimler Sempozyumu (Asos Congress)
Yazar:  
Özet:

Taxes are one of the most important sources in terms of the elimination of social needs. For this reason, it is important that the taxation process is clearly defined and implemented. And also the main objective of this process is to achieve the optimal level of tax revenue. Achieving optimal tax revenue is possible with full payment of taxes by taxpayers. Taking the taxpayer's behavior into account, tax security measures are at the forefront in removing tax losses and fulfilling the duties and responsibilities stated in the tax laws. Besides the tax audit, the tax security measures to be created in the tax system will prevent undesirable taxpayer behavior and increase the total tax revenue. In this study, the legal provisions on the security measures of the property tax which is one of the wealth taxes in Turkey, have been examined.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
Uluslararası 2. Sosyal Bilimler Sempozyumu (Asos Congress)
Uluslararası 2. Sosyal Bilimler Sempozyumu (Asos Congress)