Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 85
 İndirme 31
Domestic Saving and Tax Structure: Evidence from Turkey
2015
Dergi:  
Sosyoekonomi
Yazar:  
Özet:

The impact of tax policy and tax structure on national saving level is an important question for both macroeconomic stabilization and growth purposes, for especially developing countries. This paper examines the impact of tax structure on domestic saving for Turkey through cointegration and vector error correction models from 1965-2011 annual data. The results indicate that there are unidirectional Granger causalities to domestic saving from variables on tax for short-run coefficients. For the long-run, taxes on income as a share of total tax revenue found to be having negative impact on domestic saving, while the ratio of consumption taxes to total tax revenue found to be having negative impact on domestic saving. While the results are consistent with theoretical literature, they may be expected to contribute to empirical discussion of design the tax policy on developing countries and Turkey where do not have enough empirical finding in the field.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Sosyoekonomi
Sosyoekonomi