Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 99
 İndirme 4
Kanuni temsilci hakkında ihtiyati haciz kararı alınabilir mi?
2013
Dergi:  
Bankacılar Dergisi
Yazar:  
Özet:

There are two different arrangements regarding the responsibility of legal representatives in Procedure of Tax Law numbered 213 and The Law of Leviation of Public Claims Procedure numbered 6183. In order to determine the responsibility of legal representatives, which legal provision will be executed. Since the first one, namely Procedure of Tax Law is a more private law than The Law of Leviation of Public Claims Procedure, Procedure of Tax provisions would be executed. In this manner, the conditions in Procedure of Tax would be asked for the responsibility of legal representatives. These conditions require fault of the legal representative and not being able to collect the receivable from the taxpayer or the person responsible from tax payment. Thus, according to the Procedure of Tax Law, at first government should ask for the property of the taxpayer or the person responsible from tax payment. Since asking for the property of the taxpayer or the person responsible from tax payment means implementing compulsory performance law, it is impossible to decree provisional attachment about the legal representative

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Bankacılar Dergisi
Bankacılar Dergisi