Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 102
 İndirme 36
Yeni Türk Ticaret Kanunu Kapsamında Muhasebe Meslegini İlgilendiren Genel Düzenlemeler
2011
Dergi:  
Muhasebe ve Finansman Dergisi
Yazar:  
Özet:

General Regulations Concerning the Accounting Profession within the Scope of the new Turkish Commercial Code Within the framework of European Union Adjustment Law, about fifty-five years old Turkish Commercial Code has been replaced by the new Turkish Commercial Code which is accepted on January 13, 2011 and published in the Official Journal of Turkish Republic on February 14, 2011. In the new Turkish Commercial Code, new regualations concering accounting profession, especially about the formation and principles of accounting records, financial reporting and independent auditing. With the Turkish Commercial Code, Turkish Accounting Standards Board is authorized as the only institution for financial reporting, accounting practices and publishing relevant standards in Turkey. New Turkish Commercial Code Regulations, concerning the accounting profession of which the effective date is on January 1, 2013, are examined in this study within this scope.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Muhasebe ve Finansman Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 1.227
Atıf : 10.415
2023 Impact/Etki : 0.72
Muhasebe ve Finansman Dergisi