Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 3
 Görüntüleme 46
 İndirme 13
Bağımsız Denetim Beklenti Farkı
2017
Dergi:  
Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi
Yazar:  
Özet:

Denetim literatürünün son yıllardaki odak noktalarından birisini “bağımsız denetim beklenti farkının” incelenmesi oluşturmaktadır. Kamu ve bağımsız denetçiler, denetçilerin görev ve sorumlulukları ile denetim raporunda iletilen mesajlar konusunda farklı inançlar ve algılara sahiptirler. Bu farklı inanç ve algılar denetim beklenti farkına neden olmaktadır. Literatüre göre bağımsız denetimin olasılığa dayanan doğası, bilgisizlik ve makul olmayan beklentiler bağımsız denetim beklenti farkına yol açmaktadır. Kapsamlı literatür taraması niteliğinde “bağımsız denetim beklenti farkının” detaylı şekilde incelendiği bu çalışmada, öncelikle “bağımsız denetim farkı” kavramsal ve teorik olarak incelenerek unsurları açıklanmış, daha sonra bağımsız denetim farkı ile ilgili ulusal ve uluslararası literatürdeki mevcut çalışmalar gözden geçirilerek analiz edilmiştir. 

Anahtar Kelimeler:

2017
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 281
Atıf : 2.047
2023 Impact/Etki : 0.321
Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi