Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 75
 İndirme 32
YENİ TÜRK TİCARET KANUNU KAPSAMINDA MUHASEBE VE FİNANSAL TABLOLARDA OLUŞAN DEĞİŞİKLİKLER
2013
Dergi:  
Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi
Yazar:  
Özet:

The old Turkish Commercial Law that shape trade relations over the past fifty years was abolished by new Turkish Commercial Law which accepted on 13 January 2011 and published in Official Gazette on 14 February 2011 to be compliant with the laws of the European Union. A new time would start on accounting profession and transactions with new Turkish Commercial Law including new regulations on accounting policies, financial reporting record layout and auditing. New Turkish Commercial Law has been determined to be effective on 1 January 2013. By law, Public Oversight Accounting and Auditing Standards Authority has been authorized for financial reporting, accounting practices and related standards in Turkey. The regulations of the accounting profession by new Turkish Commercial Law are examined in this study

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 257
Atıf : 802
2023 Impact/Etki : 0.173
Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi