Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
27

İNDİRME
17

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
BILIŞIM TEKNOLOJILERI ÖĞRETMENLERININ PROJE TABANLI ÖĞRENME YAKLAŞIMININ UYGULANMASINDA KARILAŞTIKLARI GÜÇLÜKLERIN İNCELENMESI

2013 - Sinan SCHREGLMAN,Memet KARAKUŞ -

Özet:It was aimed in this study to examine the challenges that teachers meet in implementation of project-based learning approach in information and technology courses. The study group of the research was composed of 144 IT teachers who are working actively in Hatay, İstanbul, Sakarya, Kahramanmaraş and Şanlıurfa provinces in the 2012 2013 academic year who had been determined by random sampling method. "Implementation Difficulty Scale in Project-Based Learning" was used in the study. The difficulties are grouped under four headings including dimension of students, dimension of program, dimension of physical environment and dimension of teacher in the scale. Descriptive statistics and one-way analysis of variance (ANOVA) were used in analysis of data and t-test and Tukey HSD test were used for the individual groups. At the end of the scale, it was determined that there is no statistically significant difference in teachers' opinions in terms of gender, seniority, higher education institutions that they had graduated from and provinces that they are still actively working but significant differences cannot be determined and detected in dimensions of the scale, too.

Anahtar Kelime:Information Technology Education, Constructivism, Project-Based Learning

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.