Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
10

GÖRÜNTÜLEME
24

İNDİRME
17

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
FARKLI BAKTERI UYGULAMALARININ KAYA FOSFATININ ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ ÜZERINE ETKISI

2013 - Adem GÜNEŞ,Metin TURAN,Medine Güllüce,Fikrettin Şahin,Mehmet Rüştü KARAMAN -

Özet:In the present study, the capacity of phosphate solubilizing bacterial strain, Azospirillum brasilense SP-245, Bacillus subtilis OSU-142, Bacillus megaterium M3, Raoultella terrigena, Burkholderia cepacia BA-7 have been tested solution culture containing two different rock phosphate sources. Experiment was carried out under laboratory conditions during experiment period 3 times sample was collected (10th, 20th, and 30th day). The phosphorus solubilizing bacteria inoculation decreased solution pH and increased electrical conductivity, and Ca and P concentrations in solution culture of both P source. While the largest pH decrease was found with B. cepacia BA-7, the highest EC values, Ca and P concentrations were found applications of B. megaterium M3 which has the highest acid -alkaline phosphatase enzyme activities and organic acid compound when compared to control during the 30th day of the experiment.

Anahtar Kelime:Enzim aktivitesi, Fosfat kayası, fosfor çözünürlüğü, Enzyme activity, Phosphate rock, phosphorus solubilization.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.