Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 3
 Görüntüleme 73
 İndirme 28
Okul Başarısı ile Öğretmenlerin Okul Memnuniyeti Arasındaki İlişki
2017
Dergi:  
Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi
Yazar:  
Özet:

The purpose of this study is to find out whether any relationship exists between teachers’ satisfaction level about school related subjects and success of schools in general. The samples of this study are 3252 teachers from 137 secondary schools in Kocaeli. School success is determined as to difference between entrance scores to the school of students they achieved in SBS (Proficiency Test for Secondary Schools) and scores in YGS (Entrance Examination to Higher Education) the students achieved when graduated from high schools. Thus, a schools contribution to students from very beginnig to the end is calculated. Democratic school climate, physical and social environment and learning environment are the three aspects covered in the satisfaction questionnaire. Data is analyzed using correlation analysis and simple regression in SPSS 13. School satisfaction in general is found to be significantly correlated with school success calculated. And each variable is significantly related to school success. Democratic School climate represents %5, physical and social environment 14% and learning environment 12% of total variance.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi

Alan :   Eğitim Bilimleri; Filoloji; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 402
Atıf : 6.141
2022 Impact/Etki : 0.175
Quarter
Filoloji Temel Alanı
Q2
42/86

Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q3
308/509

Eğitim Bilimleri Temel Alanı
Q3
169/232

Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi