Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 54
 İndirme 12
STUDY OF FORCED MIGRATION AS A MAJOR REASON FOR INTERNAL AND EXTERNAL MIGRATION IN UKRAINE
2016
Dergi:  
EUREKA: Social and Humanities
Yazar:  
Özet:

The article analyzes current internal and external migration in Ukraine. There was found out that forced migration flows caused drastic changes in directions of internal migration and its structure. External migration of Ukrainian population has undergone significant changes. As to internally displaced people, they experience low level of well-being, job and housing security. It also discovers qualitative and quantitative characteristics of forced and labor migration, and makes suggestions concerning intensification of state efforts in the sphere of migration policy in Ukraine.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


EUREKA: Social and Humanities

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 353
Atıf : 68
2023 Impact/Etki : 0.06
EUREKA: Social and Humanities