Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 46
 İndirme 21
Adana İğtişâşı Sırasında Ermeni-türk Propaganda Savaşları
2017
Dergi:  
Batman Üniversitesi Yaşam Bilimleri Dergisi
Yazar:  
Özet:

XIX. yüzyılın son çeyreğinde ve XX. yüzyılın başında artan milliyetçi ayaklanmaların ortaya çıkardığı toplumsal gerilim ve çatışmalardan biri olan 1909 Adana Olayları iki toplum arasında yıkıcı sonuçlara neden olmuştur. Ermenilerin milli duygularla yaptıkları çeşitli faaliyetler, Müslümanlarda bazı korkuları tetiklemiş ve Adana’yı harabeye çeviren Adana Olayları patlak vermiştir. Fiili çatışmalar son bulmuş olsa da propaganda savaşları hız kazanarak devam etmiştir. Bu çalışmada Adana Ermeni Olayları sırasında Ermeni Patrikhanesi ve basınının propagandaları karşısında Müslümanların tepkileri; devlet yöneticilerinin Ermeni propagandalarını etkisiz kılma mücadelesi işlenecektir.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Batman Üniversitesi Yaşam Bilimleri Dergisi

Alan :   Fen Bilimleri ve Matematik; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 482
Atıf : 2.518
2022 Impact/Etki : 0.474
Quarter
Fen Bilimleri ve Matematik Temel Alanı
Q1
15/122

Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q1
92/509

Batman Üniversitesi Yaşam Bilimleri Dergisi