Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 5
 İndirme 1
Fadl B. Şazan ve Kitabu'l- 'ilel'i Çerçevesinde İmamet Anlayışı
2004
Dergi:  
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi
Yazar:  
Özet:

Fadl b. SMun the pioneers of Irnamiyy.ı as a scholar lived in the times of some persons whom Im'imİtes considered Irnams. Besides, he was also the leader of school of Hisham b. al-Hakam of his own time. Perhaps the real imponance of him was the faet thathis some books narrated the views of a person, Le. Fadl b. Sh.izan, at first hand on imamate, who lived in the times of Irnams. Among his works theKittih al. 'I/al,which reached the peresent time through Ja'far al-Sidiq's works, gives some information on lmamate. In this work Fadl h. Shadan, giving some rational explanations, tries to establish the doetrine of lmamate. And this mide,centering on hi~Kiüibal. 'I/al, auns to identify both the persona1iry of Fadl b. Shadan and his views on Imamate

Anahtar Kelimeler:

Fadhl B. Shazan and The Book Of El-ilel
2004
Yazar:  
Özet:

Fadl b. SMun the pioneers of Irnamiyy.i as a scholar lived in the times of some persons whom Im'imtes considered Irnams. Besides, he was also the leader of school of Hisham b. al-Hakam of his own time. Per the real impression of him was the faet thathis some books narrated the views of a person, Le. Fadl b. Sh.izan, at first hand on imamate, who lived in the times of Irnams. Among his works theKittih al. 'I/al,which reached the peresent time through Ja'far al-Sidiq's works, gives some information on lmamate. In this work Fadl H. Shadan, giving some rational explanations, tries to establish the doetrine of lmamate. And this mide,centering on hi~Kiüibal. 'I/al, auns to identify both the persona1iry of Fadl b. Shadan and his views on Imamate

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi

Alan :   İlahiyat

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 654
Atıf : 2.696
2022 Impact/Etki : 0.294
Quarter
İlahiyat Temel Alanı
Q1
18/102

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi