Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 23
 Görüntüleme 33
 İndirme 12
Arazi Kullanımı-nüfus İlişkisi: Anamur Örneği
2003
Dergi:  
Coğrafi Bilimler Dergisi
Yazar:  
Özet:

Kreis Anamur ist im Mittelmeer Gebiet ganz in Western der Provinz Mersin ein Teil von Adana. Die 1282km2 Fläche von Kreis Anamur ist zu 59% Waldland 22% Weideland, 11 % Landwirtschaft und 1 % zu sonstigem verteilt. Kreis Anamur betraegt nur 8% Fläche der gesamtfläche von der Provinz.Landwirtschaft 3% , Waldland 10% und 14 % Weideland. Mittelhöhe der Provinz ist 1100 meter. Höhe und Neigung begint gleich hinter der Küste. Die Nutzung der Gelände von Anamur ist vor allem ein Faktor dieser Bedingungen. Nutzung der Gelände von Anamur ist vollkommen mit der Eigenschaft des Rohmnaterials verbunden. Die ekonomischen Untersuchungen haben 3 Teile ergeben. Da im Südostteil breites Waldgelände ist und wo viel Landwirtschaft und Getreide betrieben wird,und idese nahe der Hauptverkehrsstrassen sind , sind Industrie und Handel entwickelt. Teile vom Fluss Göksu zerschellen die Oberfläche und Abhänge ist der zweiter Teil. Rohstoffegelände Wald.-und Weidelandgebiet Taşeli dritter Teil.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Coğrafi Bilimler Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 248
Atıf : 2.699
2022 Impact/Etki : 1.0
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q1
11/509

Coğrafi Bilimler Dergisi