Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 7
 Görüntüleme 7
Kurumsal Kaynak Planlaması Sistemine Geçiş Yapan Endüstriyel Bir İşletmede Yazılımın Kurulum Süreci ve Yaşanılan Değişimler
2012
Dergi:  
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Dergisi
Yazar:  
Özet:

Kurumsal kaynak planlaması (Enterprise Resource Planning – ERP ), işletmenin hedefleri doğrultusunda müşteri isteklerini en uygun bir şekilde karşılayabilmek üzere; tedarik, üretim, muhasebe, finans, dağıtım ve diğer bütün iş süreçlerini ortak bir platformda toplayan, işletmenin iş akışları yönetimini etkin ve verimli bir şekilde planlanması, koordinasyon ve kontrol fonksiyonlarını bulunduran yazılım sistemleridir. Bu çalışmada, Türkiye’de faaliyet gösteren orta ölçekli endüstriyel bir firmada, ERP sisteminin planlama aşaması, proje aşaması, uyum aşaması ve ilerleme aşamaları incelenmiş kritik başarı faktörleri ortaya çıkarılmıştır. ERP sisteminin kurulumu ve işletilmesinde karşılaşılan sorunlar ve sistemin sonuçları ortaya konmuştur. ERP sistemini uygulayan işletmenin deneyimleri, ERP sistemlerini işletmesine uygulamayı düşünen diğer işletme yöneticilerine yol gösterici olacak, başarılarını arttıracaktır.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler