Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 15
 İndirme 2
Kemal Özer’in Şiirlerinde Aşkın Görünümleri
2021
Dergi:  
Uluslararası Türkçe Edebiyat Kültür Eğitim (TEKE) Dergisi
Yazar:  
Özet:

Aşk, bireyin zihninde kurguladığı ve arzuladığı ideal sevgili imajına sahip kişilere, durumlara ya da kavramlara karşı hissettiği duygu durumudur. Aşkı tanımlama çabaları, onun bedensel etkilerinin yanı sıra insanın kendini bilme ve ontolojik varlığını kurma gayretleri hususundaki önemini vurgulama üzerine inşa edilir. Edebî eserler insanın bireysel ve toplumsal varlığını kavramaya çalışır. Kemal Özer, insanı hem bireysel hem de toplumsal kimliği ile şiirlerine yansıtan sanatkârlardandır. O, her dönemde evrensel değer taşıyan ve çoğu zaman ölüm, yalnızlık, kıskançlık, toplumsal değerin aktarımı temalarının çerçeve anlatısını oluşturan aşkı metinlerine taşır. Bu çalışmada şairin dünyasındaki düşünsel ve ideolojik değişime paralel olarak aşkın nesnesine bakış açısındaki farklılıklar değerlendirilecek.

Anahtar Kelimeler:

The Appearances Of Love In The Shades Of Kemal Özer
2021
Yazar:  
Özet:

Love is the state of emotion that a person feels against people, situations or concepts with the ideal beloved image that he wants and establishes in his mind. The efforts to identify love are built on the emphasis on its physical effects, as well as the importance of man’s self-knowledge and attempts to establish his ontological existence. Literary works seek to understand the individual and social existence of man. Kemal Özer is one of the artists who reflect the human mind both individual and social identity and his poems. It brings to the love texts that carry universal value in every period and often form the framework narrative of the themes of death, loneliness, jealousy, the transmission of social value. In this study, the differences in view of the object of love will be assessed parallel to the thought and ideological change in the world of the poet.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Uluslararası Türkçe Edebiyat Kültür Eğitim (TEKE) Dergisi

Alan :   Eğitim Bilimleri; Filoloji

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 1.389
Atıf : 6.618
2022 Impact/Etki : 0.345
Quarter
Filoloji Temel Alanı
Q1
15/86

Eğitim Bilimleri Temel Alanı
Q2
99/232

Uluslararası Türkçe Edebiyat Kültür Eğitim (TEKE) Dergisi