Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 69
 İndirme 41
Calendar Anomalies At Borsa Istanbul
2013
Dergi:  
International Journal of Economics and Finance Studies
Yazar:  
Özet:

The aim of the study is to find out the presence of abnormal day of the month return at Borsa Istanbul (BIST) and to make investors have higher returns from these anomalies. Daily percentage returns between January 4, 2000 and December 31, 2012 are used for the study. 31 hypotheses are tested in the research and the validity of daily returns is tested with Z statistics. Results show that there are 11 statistically significant days at Istanbul Stock Exchange. There are 7 days with abnormal positive return whereas 4 days with abnormal negative return.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Economics and Finance Studies

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 320
Atıf : 164
2022 Impact/Etki : 0.0
International Journal of Economics and Finance Studies