Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 29
 Görüntüleme 65
 İndirme 40
Eğitim ve Sağlık Alanı Çalışanlarının İş Stresi Düzeyleri
2010
Dergi:  
Elektronik Sosyal Bilimler Dergisi
Yazar:  
Özet:

Stress as a factor which influences individual and organization is an important subject of organizational life. A profession having intense human relations is more stressful. The aim of this study is to research the work stress level of workers of education and health fields in which human relations are intense. The sample of the study is 175 primary school teachers and 227 health staff that were working in the province of Ağrı in 2008. To gather the data "The Scale of Work Stress" is used. Frequency, percentage, mean, t test and variance analyze are used in statistical analyses. As a result of the study it is found out that the work stress level is very serious for workers. The work stress level of health staff is higher than teachers and that of female is higher than male. It is suggested that individuals should develop themselves about stress, its signs and sources, and coping with it to be happy and successful meanwhile organizations should take care of stress and hold necessary activities to decrease its negative effects. Keywords: Stress, Work Related Stress, Primary School Teachers, Health Staff

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Elektronik Sosyal Bilimler Dergisi

Alan :   İlahiyat

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 269
Atıf : 246
2022 Impact/Etki : 0.074
Quarter
İlahiyat Temel Alanı
Q4
91/102

Elektronik Sosyal Bilimler Dergisi