Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 41
 İndirme 27
Yabancı Dilden Türkçeye Çevrilen Savaşla İlgili Romanlara Bir Bakış
2013
Dergi:  
Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Dergisi
Yazar:  
Özet:

The purpose of this study is to attampt to identify how wars explained in novels which have been translated in to the Turkish language from foreing languages. In this sense an examination of war narrative styles was conducted. The research is based on the document analysis method. With this method, The French –Russian War of 1812, The Crimean War, the American Civil War, The First World War and the Spanish Civil War were examined. The War of 1812 was fought between the two states.The novels related to Spain and the USA describ their respective civil wars. In other novels many states participated in survey and dealing with the First World War. The results obtained were analyzed

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Dergisi
Metrikler
Makale : 0
Atıf : 0
2022 Impact/Etki : null
Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Dergisi