Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 39
 İndirme 21
İlköğretim 8. Sınıf Öğrencilerinin Bilişim Teknolojilerine Yönelik Tutumları ile Bilişim Teknolojileri Okuryazarlıkları Arasındaki İlişki
2013
Dergi:  
Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Dergisi
Yazar:  
Özet:

The purpose of this research is to observe how the attitudes of 8th grade primary school students towards information technologies changes depending on the students’ literacy of Information technologies. In this study, the attitude scale which the writer developed for information technologies and information Technologies literacy test were used. The attitude scale towards information Technologies consists of four subdimensions such as in curiousness, dependency, anxiety and concern. 966 students studying in the second term of 2011-2012 educational year from 9423 students in the central district border of Malatya province constitute the sample of this research. At the end of the research, it was seen that terminal behaviours towards information technologies involved in the primary programme were generally acquired by the students

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Dergisi
Metrikler
Makale : 0
Atıf : 0
2022 Impact/Etki : null
Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Dergisi