Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 22
Derin Ven Trombozu Bulunan Hastalarda Tedavi Etkinliğinin Değerlendirilmesi
2012
Dergi:  
Cukurova Medical Journal
Yazar:  
Özet:

Purpose: Deep vein thrombosis (DVT) refers to thrombi formation and blood stasis in the deep veins of the extremities. This study was to determine the effectiveness of DVT treatment in our clinic. Method: All of 73 patients who diagnosed Deep Venous Thromboses with dupplex ultrasoun between december 2010 and may 2012, at our institution were enrolled in this study. The mean age of the patients was 55.205 ± 18.12 (Min: 22, Max: 84). Standart DVT treatment was applied. We re-evaluated the change in deep venous system using follow-up Dupplex ultrasonography after 6 months.The patients were observed according to etiology. Results: Etiologic factors were insufficient prophylaxis after surgery (30 patients), malignancy (9 patients) and idiopathic (34 patients). Deep venous thrombosis existed left lower extremity (n=39), right lower extremity (n=21) and bilateral lower extremity (n=13). Thrombosis vein segment of all patients were evaluated with duplex ultrasonography after 6 months. Radiologic findings of thrombosis disappeared in 54 patients (73%). Thrombosis segment were recanalization in 12 patients (16.4%). Thrombosis was not recovery in 7 patients (8.5%). Conclusion: If treatment and prophylaxis of deep venous thrombosis perform enough, recurrence decreases and recanalization and lysis of thrombosis increase. Eventually mortality and morbidity of cases decrease.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Cukurova Medical Journal

Alan :   Sağlık Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 2.183
Atıf : 1.323
2022 Impact/Etki : 0.087
Quarter
Sağlık Bilimleri Temel Alanı
Q2
80/188

Cukurova Medical Journal