Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 38
 İndirme 3
Views Of The School Principals About The Inclusive Education and Practices
2021
Dergi:  
International Journal Of Progressive Education
Yazar:  
Özet:

School principals restructure the school to cope with social changes and needs, fulfill the functions of the school to meet the needs of the society and improve the social quality of the school by providing organizational effectiveness. In this study, it is aimed to reveal the views of the school administrators working at pre-school education institutions and at the primary and secondary schools about the inclusive education. This study is designed as a case study, one of the qualitative research approaches. The participants of the study are the school administrators working at pre-school education institutions and primary and secondary schools in Çankaya and Yenimahalle districts of Ankara. The data were collected using the “Semi-structured interview form” which was developed by the author. The findings of the study indicate that the opinions of the school principals about the inclusive education are generally positive. However, the suggestions of school principals should be taken into account about increasing teachers' knowledge and skills regarding the inclusive education and making objective and impartial educational evaluations and diagnoses.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
International Journal Of Progressive Education

Alan :   Eğitim Bilimleri

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 519
Atıf : 592
© 2015-2024 Sobiad Atıf Dizini