Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 3
 Görüntüleme 55
 İndirme 10
Creating Learning Environments in Preschool Classrooms: Perspectives of Pre-service Preschool Teachers
2021
Dergi:  
International Journal Of Progressive Education
Yazar:  
Özet:

The aim of the research is to determine pre-service preschool teachers' views on creating learning environments in preschool classrooms. Qualitative research methods were used in the research. The study group was composed of 35 pre-service preschool teachers. In this study, a semi-structured interview form was chosen as data collection tool. The data of the research was evaluated using content analysis. As a result of the research, pre-service preschool teachers stated that some physical and educational features should be taken into account while creating the learning environment. Pre-service preschool teachers also state that learning centers are the most important elements in the preschool learning environment. Pre-service preschool teachers consider the existence of learning centers to be important in preschool classroom. Also, pre-service preschool teachers stated that there are points to be considered while creating learning centers. In conclusion, pre-service preschool teachers have sufficient information about creating an effective learning environment.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


International Journal Of Progressive Education

Alan :   Eğitim Bilimleri

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 519
Atıf : 595
2023 Impact/Etki : 0.238
International Journal Of Progressive Education