Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 5
 İndirme 1
Advances Of Nanotechnology In Agro-environmental Studies
2013
Dergi:  
Italian Journal of Agronomy
Yazar:  
Özet:

increase in the world population and the demand for food, new agricultural practices have been developed to improve food production through the use of more effective pesticides and fertilisers. These technologies can lead to an uncontrolled release of undesired substances into the environment, with the potential to contaminate soil and groundwater. Today, nanotechnology represents a promising approach to improve agricultural production and remediate polluted sites. This paper reviews the recent applications of nanotechnologies in agro-environmental studies with particular attention to the fate of nanomaterials once introduced in water and soil, to the advantages of their use and their possible toxicology. Findings show that the use of nanomaterials can improve the quality of the environment and help detect and remediate polluted sites. Only a small number of nanomaterials demonstrated potential toxic effects. These are discussed in detail.

Anahtar Kelimeler:

Null
2013
Yazar:  
0
2013
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Italian Journal of Agronomy

Alan :   Ziraat, Orman ve Su Ürünleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 410
Atıf : 173
2022 Impact/Etki : 0.103
Quarter
Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Temel Alanı
Q4
56/67

Italian Journal of Agronomy