Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 5
 Görüntüleme 59
 İndirme 18
İki Güç Arasındaki Ukrayna
2016
Dergi:  
Karadeniz Araştırmaları Dergisi
Yazar:  
Özet:

İki kutuplu dünyanın çökmesinden sonra Rusya 15 yıl gibi kısa sürede kendisini önemli derecede toparladı. Eskisi kadar olmasa da, özellikle Doğu Avrupa, Orta Doğu ve postsovyet coğrafyasında ekonomik, siyasi olarak etkinliğini artırmaya başladı. Özellikle postsovyet coğrafyasında daha etkin pozisyona geldi. Rusya 2008’de Gürcistan’ı sekiz güne işgal ettikten sonra geri çekilse de, Batı dünyası ile jeopolitik mücadele çerçevesinde Krım’ı ilhak etti. Ukrayna’nın doğusunda Rus bölücülerini destekledi ve bu bölgeyi de-facto Ukrayna’dan kopardı. Batı dünyası Rusya’ya karşı siyasi ve ekonomik olarak tepki gösterse de, askeri olarak müdahale etmedi. Batı Ukrayna sorununun çözülmesi için çeşitli düzeylerde arabuluculuk görevi üstlendi ama daha sorunun halledilmesi yönünde ciddi sonuca ulaşılamadı. Ukrayna krizi Batı dünyası ve Rusya arasında yaşanan sorunların ne kadar kemikleştiğini, demokrasi arayışında olan Ukrayna’nın aslında Batı dünyası ve Rusya arasında sıkışıp kaldığını, siyasi tercihini hayata geçiremediğini göstermektedir. Bu makalede genel hatları ile iki güç arasında sıkışan Ukrayna üzerinde Batı ve Rusya arasında yaşanan jeopolitik mücadele değerlendirilmiştir. <

Anahtar Kelimeler:

Null
2016
Yazar:  
0
2016
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Karadeniz Araştırmaları Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 859
Atıf : 417
2022 Impact/Etki : 0.139
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q3
345/509

Karadeniz Araştırmaları Dergisi