Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 66
 İndirme 28
Assessing Pre-Service Teachers' Understandings Of The Nature Of Scientific Knowledge Via Media Reports
2014
Dergi:  
Sakarya University Journal of Education
Yazar:  
Özet:

This study aims to examine the usability of media reports as an alternative technique to assess how pre-service teachers' understandings on the characteristics of scientific knowledge differ in a presented media reports. Fifty pre-service mathematics teachers, who were enrolled in department of teaching mathematics at the secondary level, participated in this research study. Media reports were used to assess participants' understandings of the nature of scientific knowledge. Data were analyzed by open coding and the codes were categorized to determine conceptual constructs. Analysis of qualitative data gathered via media reports revealed that pre-service teachers hold inadequate understanding about the nature of scientific knowledge.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


Sakarya University Journal of Education

Alan :   Eğitim Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 579
Atıf : 4.419
2023 Impact/Etki : 0.012
Sakarya University Journal of Education