Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 7
 Görüntüleme 132
 İndirme 44
Suudi Arabistan Eğitim Sistemi
2013
Dergi:  
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi
Yazar:  
Özet:

Saudi Arabia is a country established in 1932 and ruled by Sharia (Religious Law). As in all areas of life, it can be said that religion is the determining factor in the field of education, too. The Education Policy Document which determines the basic terms and principles of the Education can be considered as the most important pillar in this field. In Saudi Arabia, except for nursery school, an education based on gender discrimination is given. Although Basic Education is not compulsory, the enrollment ratio of primary school is 96.5%. 5,274,205 students are having education in the country. 12.7% of these students are having education in private schools. The number of students per class is 21.7 and the number of students per teacher is 10.4. In the country, the language of education is Arabic and the proportion of illiterates is 5.6%. In Saudi Arabia, ¼ of the budget is allotted to education.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi
Metrikler
Makale : 0
Atıf : 0
2022 Impact/Etki : null
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi