Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 40
 İndirme 10
KAMU GÖZETİMİ MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU’NUN YILLIK İNCELEME RAPORLARINA GÖRE 2014-2019 DÖNEMİNDE TÜRKİYE’DE BAĞIMSIZ DENETİMİN GÖZETİMİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ
2021
Dergi:  
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Dergisi
Yazar:  
Özet:

Dünyada kamu gözetim otoritelerinin kurulmasının ardından ülkemiz de hem Avrupa Birliği (AB)’ne katılım sürecinin bir yansıması hem de bağımsız denetim alanında birbirinden farklı çok sayıdaki otoritenin tek çatı altında toplaması gereksiniminden hareketle, 2011 yılında Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) kurulmuştur. KGK, ülkemizde bağımsız denetimin gözetim otoritesi olarak 2014 yılından itibaren gözetim faaliyetlerine başlamıştır. 2016 yılından itibaren gözetim sonuçlarını yıllık inceleme raporları aracılığıyla kamuoyuyla paylaşmıştır. Yıllık inceleme raporları açısından Türkiye’de bağımsız denetimin gözetimi değerlendirildiğinde her geçen yıl bağımsız denetim standartlarına uyum düzeyinin arttığı ve denetim kalitesinin yükseldiği tespit edilmiştir. Bağımsız denetimde kat edilen bu yolda KGK’nın gözetimdeki etkinliği ve disiplin erkini etkin kullanımı kadar, bağımsız denetçilerin kurallara uyumu ve zorunlu eğitim süreçlerinin olumlu katkıları yadsınamaz.

Anahtar Kelimeler:

The Evaluation Of Independent Audit’s Inspection In Turkey The Period From 2014 To 2019 According To Annual Inspection Reports Of The Public Oversight Accounting and Auditing Standards Authority
2021
Yazar:  
Özet:

Following the establishment of public oversight authorities in the world, the Public Oversight Accounting and Auditing Standards Authority (POA) was established in 2011, as a reflection of the European Union (EU) accession process and the need to gather many different authorities in the field of independent auditing under one roof. POA, as the oversight authority of independent auditing, has started inspection activities since 2014. The results of the inspection have been shared with the public through annual inspection reports since 2016. According to these reports the evaluation of independent audit’s inspection in Turkey shows that the level of compliance with independent auditing standards and the quality of auditing increases every year. On this road covered in independent audit, as well as the effectiveness of the POA over the inspection and its effective use of disipline, compliance of independent auditors with the rules and positive contributions of compulsory education processes cannot be denied.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Ulusal

Metrikler
Makale : 441
Atıf : 1.671
2023 Impact/Etki : 0.379
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Dergisi