Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 109
 İndirme 40
 Sesli Dinleme 1
SM ve SMMM Unvanlı Muhasebe Meslek Mensuplarının Sorunları ve TÜRMOB’ dan Beklentileri
2018
Dergi:  
Journal of Current Researches on Business and Economics
Yazar:  
Özet:

Bu çalışma, her geçen gün yenilenen mevzuatlarla birlikte iş yükleri artan muhasebe meslek mensuplarının meslekleri ile ilgili sorunlarını ve bağlı bulundukları Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB)’ ne bakış açılarını belirlemek ve TÜRMOB’ dan beklentilerini ortaya koymak amacıyla hazırlanmıştır. Çalışmada, SM (serbest muhasebeci) ve SMMM (serbest muhasebeci mali müşavir) unvanlı katılımcılara görüşme formu doldurtulmuştur. 47 tane SM, 653 tane SMMM olmak üzere toplam 700 katılımcı formu yanıtlamıştır. Sonuç olarak “mesleğin çok yorucu olduğu, ücret tarifesinin yetersiz olduğu, birçok meslektaşın tarifenin altında hizmet verdiği, TÜRMOB’un meslek mensuplarına sahip çıkmadığı, TÜRMOB’un iki ayrı odaya ayrılması ve ‘haksız rekabet, mali tatil’ gibi sorunları acilen çözmesi gerektiği” düşünceleri, baskın düşünceler olarak tespit edilmiştir.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Journal of Current Researches on Business and Economics

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 119
Atıf : 71
2023 Impact/Etki : 0.065
Journal of Current Researches on Business and Economics