Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 9
 Görüntüleme 84
 İndirme 34
Bilgi Teknolojilerinin Denetim Sürecine Etkileri
2008
Dergi:  
Muhasebe ve Finansman Dergisi
Yazar:  
Özet:

(The Effects of Information Technologies on Auditing Process) Advances in information technology have substantially affected the auditing profession. In today’s audit environment, auditors have a variety of tools to employ in the all areas of the audit process. Some of the benefits gained from automation are time-saving efficiencies, consistency in audit organization and competitive edge. However, auditors face many difficulties in the implementation of these technological tools. The objective of this study is to determine the actual degree of implementation of audit automation in the day-to-day practices of auditors. In addition, determining the results gained by applying new technologies to the audit process is another objective. Data was gathered from the audit firms engaged in independent auditing activities and listed on official web page of the Capital Markets Board Of Turkey. A questionnaire was mailed to the audit firms. The survey covered automation level of audit tasks in planning, controlling and recording process; costs and benefits of introducing IT; problems faced in introducing IT; effects of applying information technologies to audit process. At the end, data was analyzed and the results of the study were discussed.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Muhasebe ve Finansman Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 1.227
Atıf : 10.157
2023 Impact/Etki : 0.72
Muhasebe ve Finansman Dergisi