Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 13
 Görüntüleme 44
 İndirme 16
İŞLETMENİN SÜREKLİLİĞİ VARSAYIMI VE DENETÇİNİN SORUMLULUĞU
2015
Dergi:  
Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi
Yazar:  
Özet:

"Going Concern Assumption and The Auditor’s Responsibility" on the purpose of this study highlight the importance of going concern, management uses of going concern assumptions in the preparation of financial statements, The auditor and the audit results depending on whether it is continuity in its responsibilities in this regard, how to describe issues that should be reported. For this purpose, 570 international auditing standards (IAS) International Accounting Standards and IAS with the Turkish Commercial Code (TCC) within the scope of the relevant provisions of the “Going Concern” concept was studied to examine.

Anahtar Kelimeler:

The continuity of the business and the responsibility of the auditor
2015
Yazar:  
Özet:

"Going Concern Assumption and The Auditor's Responsibility" on the purpose of this study highlights the importance of going concern, management uses of going concern assumptions in the preparation of financial statements, The auditor and the audit results depending on whether it is continuity in its responsibilities in this regard, how to describe issues that should be. For this purpose, 570 international audit standards (IAS) International Accounting Standards and IAS with the Turkish Commercial Code (TCC) within the scope of the relevant provisions of the "Going Concern" concept were studied to examine.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi

Alan :   İlahiyat; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 421
Atıf : 1.306
2023 Impact/Etki : 0.117
Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi