Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 3
 Görüntüleme 45
 İndirme 8
BAĞIMSIZ DENETİMDE KAMU GÖZETİM KURUMLARININ ÖNEMİ: GELİŞMİŞ ÜLKE UYGULAMALARI
2019
Dergi:  
İnönü University International Journal of Social Sciences
Yazar:  
Özet:

Bu çalışmada bağımsız denetimde kamu gözetimi kavramı ve birçok ülkede oluşturulan kamu gözetim otoritelerinin durumları tespit edilmeye çalışılmıştır. Çalışmada denetim mesleğinde son yıllarda yaşanan gelişmelerin kamu gözetimi kavramı çerçevesinde değerlendirilmesi ile birlikte başta ABD olmak üzere Avrupa Birliği ve Türkiye gibi ülkelerde oluşturulan kamu gözetim kurumlarına yönelik bilgiler yer almaktadır. Çalışmanın; son yıllarda oluşturulan bu otoritelerin muhasebe ve denetim mesleklerine etkisi, daha önceki uygulamaların eksikliği ve meslek örgütlerinin yaklaşımları konusunda bilgi vereceği düşünülmektedir. Çalışmada veri toplama tekniği olarak ikincil kaynak tarama yöntemi kullanılmıştır. 

Anahtar Kelimeler:

The importance of public surveillance bodies in the unrelated audit: developing countries application
2019
Yazar:  
Özet:

In this study, the concept of public supervision in independent supervision and the situation of public supervision authorities established in many countries were tried to identify. The study includes information about the public supervision institutions established in countries such as the European Union and Turkey, with the assessment of the developments in the field of supervision in recent years in the framework of the concept of public supervision. The study is believed to provide information about the impact of these authorities created in recent years on accounting and audit professions, the lack of previous practices and the approaches of professional organizations. In the study, the secondary source scanning method was used as a data collection technique.

Anahtar Kelimeler:

Public Oversight Institutions In Independent Audit: Developed Country Practices
2019
Yazar:  
Özet:

In this study, it was tried to determine the term of public oversight and the status of public oversight authorities established in many countries. The study provides information for the public oversight bodies created in countries like The USA, The European Union and Turkey, and an evaluation of the auditing profession within the framework of recent developments in public oversight. It is thought that these authorities created in recent years will give information about the effects on the accounting and auditing professions, the lacks of previous implementations and the approaches of professional organizations. Secondary source scanning method was used as the data collection technique in the study.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


İnönü University International Journal of Social Sciences

Alan :   Güzel Sanatlar; Hukuk; İlahiyat; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 300
Atıf : 1.791
2023 Impact/Etki : 0.151
İnönü University International Journal of Social Sciences