Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 5
 İndirme 2
Different Nutritional Approaches In The Treatment Of Irritable Bowel Syndrome
2020
Yazar:  
Özet:

Irritable bowel syndrome (IBS) is defined as a combination of pain associated with abdominal discomfort and changes in bowel habits. IBS has an important economic effect on healthcare system and it decreases the life quality of patients. Nutrition treatment is really important to reduce IBS symptoms. In this review, nutritional recommendations are based on scientific literature. The topics which are discussed in this review are low Fermented Oligosaccharide, Disaccharide, Monosaccharide and Polyol Diet, increasing dietary soluble fiber, and probiotic use. Different nutritional approaches are used in the treatment of IBS patients but there is still no clear evidence about them. Therefore, further well-designed, randomized controlled trials are needed.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler