Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 57
 İndirme 12
İ̇rritabl Bağırsak Sendromu ve Fonksiyonel Dispepsi Tedavisinde Probiyotikler ve Prebiyotikler
2019
Yazar:  
Özet:

In the intestinal flora, there seems to be about 500 microorganism species and 98% of them are found to be useful. However intestinal flora can contain different microorganisms in each individual. Probiotics and prebiotics might have beneficial effects such as increasing immunity, preventing inflammation by stimulating inflammation-inhibiting cytokines, inhibiting the reproduction of pathogens and the involvement of viruses. Irritable Bowel Syndrome (IBS) and Functional Dyspepsia (FD) are disorders associated with upper gastrointestinal system symptoms in addition to symptoms such as abdominal pain, diarrhea and / or constipation, bloating, early satiety, and nausea. Abdominal pain, gas, bloating and nausea complaints are common and very difficult to treat in IBS and FD patients, and may affect the social life and quality of life of the individual. Probiotics and prebiotics are claimed to be effective in treating these symptoms with positive effects on the health of the individual. This review evaluates and summarizes the literature on the use of probiotics and prebiotics as a treatment and their efficacy in reducing the symptoms in IBS and FD patients.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler