Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
28

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
İNGUINAL HERNI TAMIRINDEN SONRA GELIŞEN ISKEMIK ORŞITE BAĞLI ORŞIEKTOMI

2012 - Bekir ARAS, Özgür Haki YÜKSEL, Buğra İÇLİ, Fatih URUÇ, Aytaç ŞAHİN -

Özet:ik orşit, açık ve laparoskopik herniorafi sonrası görülebilen bir komplikasyon olup, orşit sonrası orşiektomi çok nadirdir. 47 yaşında ekstraperitoneal sağ inguinal herniorafi operasyonu ve mesh takviyesi yapılan erkek hasta post op 5. gün skrotumda ağrı, kızarıklık ve şişlik ile başvurdu. Testisin yapılan sintigrafi ve doppler ultrasonografi ile değerlendirilmesinde kanlanmasının izlenmemesi üzerine hastaya orşiektomi yapıldı.

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Benzer Makaleler
Mehmet SARAÇ, Ünal BAKAL, Mehmet Ruhi ONUR, Tugay TARTAR, Ahmet KAZEZ
Oğuzhan Parlakkılıç, İnanç Yılmaz, Fatih Osman Kurtuluş
Serkan Arslan, Erol Basuguy, Hikmet Zeytun, Mehmet Serif Arslan, Bahattin Aydogdu, Salih Bayram, Mehmet Hanifi Okur, Abdurrahman Önen