Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 4
Differences In Career Planning Attitudes Of Hotel Employees By Gender and Age
2023
Dergi:  
Journal of Tourism Theory and Research
Yazar:  
Özet:

The aim of this study is to identify the career planning attitudes of hotel workers and to determine whether these attitudes vary in accordance with the gender and age of the workers. The data were attained from the hotel workers in the Taksim Talimhane region in Istanbul by benefitting from the survey technique, and 564 participants were reached. A statistical package program was used in the data analysis, and frequency, percentage, t-test, and factor analysis were applied. As a consequence of the analyzes conducted, the career planning attitude levels of the hotel workers have a high average. While the career planning attitudes of the hotel workers did not vary according to gender, a statistically significant difference was obtained in terms of age.

Anahtar Kelimeler:

0
2023
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


Journal of Tourism Theory and Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 157
Atıf : 345
2022 Impact/Etki : 0.476
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q1
91/509

Journal of Tourism Theory and Research