Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Mortgage Finansman Sistemi ve Türkiye’de Mortgage Kredisi ile Ev Satın Almanın Karlılık Analizi
2022
Dergi:  
International Journal of Social Science Research
Yazar:  
Özet:

The aim of this study is to analyze the profitability of buying a house with a mortgage loan in Turkey. In the analysis, realized annual interest rates, inflation rates, rent payments for the period 2009-2019, and the values of the house in 2009 and 2019 are used. A net benefit analysis is made by comparing the benefit of buying a house with a mortgage loan and rent payments. This study also includes the comparison of my article titled "When is it profitable to buy a house like paying rent", based on estimated values in 2008, by reanalyzing it over real values. As a result of the analysis, It is understood that buying a house with a mortgage loan in Turkey during the 2009-2019 period provides great benefits against being a tenant.

Anahtar Kelimeler:

Null
2022
Yazar:  
0
2022
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler