Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
60

GÖRÜNTÜLEME
111

İNDİRME
65

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
MÜZİKLE TEDAVİ

2006 - Özge GENÇEL -

Özet:Bu makalenin amacı, “Müzikle Tedavi”nin, öneminin, tarihsel gelişiminin, insanlar üzerindeki etkilerinin ve tıp bilimindeki yerinin açıklanıp değerlendirilmesine yöneliktir. Bu çalışmada, müzikle tedavinin önemine değinilmiş, konunun tarihsel gelişimi ele alınırken, Afrika, Amerika, Asya ve Avrupa’daki müzikle tedavi gelişmeleri açıklanmış ve ayrıca Eski Türklerdeki ve Osmanlı dönemindeki müzikle tedavi çalışmalarının tarihsel gelişimine yer verilmiştir. Tüm bunların yanında, müziğin insan üzerindeki etkileri, müzikle tedavinin uygulanışı sonucunda insanlarda oluşan olumlu değişiklikler, müzikle tedavinin tıp biliminde yeri ve müzikle tedavi türleri de çalışmanın kapsamında yer almaktadır.

Anahtar Kelime:Tedavi, tedavi yöntemleri, müzikle tedavi

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Merve YILDIZ, Meryem TEMİZ REŞİTOĞLU, Seyhan ŞAHAN FIRAT
Selçuk Gürz, Mehmet Gökhan Pirzirenli, Halil Kolcu, Buğra Özel, Yasemin Bilgin Büyükkarabacak, Ayşen Taslak Şengül, Burçin Çelik, Ahmet Başoğlu