Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 15
İNDİRME 15
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
An Evalution Of Two Books That Published On Turkish Proverbs and Idioms
Dergi:  
Dil Dergisi
Yazar:  
Yıl:  
2012
Özet:

Idiom is a group of words or an expression that cannot be translated literally;proverb is a general truth about life that may have been passed on orally. Proverbsare little stories with a moral message; idioms are just a few words used to expressa bigger idea. Proverbs and idioms are very important for our language. They contain lifestyles, traditions, beliefs, and many more features of Turkish communities.So far, many studies have been made on proverbs and idioms in Turkish. Asst.Assoc. Dr. Necmi Akyalçın, who is a member of Department of Turkish Languageand Literature at ÇOMÜ, published two books in 2012 with the titles “TürkçemizinAnlamsal Zenginlikleri DEYİMLERİMİZ” and “Türkçemizin İncileri ATASÖZLERİMİZ- Tanıklı Sözlük” for saying something different than the previous studiesabout proverbs and idioms. In this article we will try to evaluate these books interms of academic criteria

Anahtar Kelimeler:

Proverbs, idioms, Turkish language, academic criteria

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler