Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI
1

GÖRÜNTÜLEME
3

İNDİRME
5

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SAFETY AND RISK: BENEFITS OF OUTDOOR PLAY FOR CHILD EDUCATION

2015 - Hicran Malıyok -

Özet:A consideration of the theoretical frameworks of outdoor play between different scholars who emphasised different approaches and points of emphasis to outdoor play reveals a common pattern of consensus as regards the benefits of outdoor play to childhood education, health and development. From Froebel to Smilansky, the variation in points of emphasis between the different theorists does not seem to deter or inhibit the fundamental message of the profound role of outdoor play in childhood education and development. Although play is generally seen in its beneficial values, an added dimension is also given to the ‘green’ aspects of play which finds a suiting echo in outdoor play. The context of the risk involved in outdoor play in the UK therefore leads us into a consideration of safety and risk within the context of outdoor play in the UK.

Anahtar Kelime: risk, safety, outdoor play, child education

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.