Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 1
Görüntüleme 7
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Uygulamali Bi̇li̇mler Yüksekokulu Muhasebe Bölümü Öğrenci̇leri̇ni̇n Muhasebe Mesleği̇ İle İlgi̇li̇ Görüşleri̇: Ege Bölgesi̇ Örneği̇
Yazar:  
Yıl:  
2017
Özet:

Bu çalışmanın amacı; Ege Bölgesi’nde eğitim veren Afyon Kocatepe Üniversitesi Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Muhasebe bölümü, Dumlupınar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Muhasebe bölümü ve Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Muhasebe Bilgi Sistemleri bölümlerinde öğrenim gören 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinin muhasebe eğitimi, muhasebe mesleği ve kendi kariyer planları üzerine düşüncelerini belirlemektir. Çalışmanın sonucunda, öğrencilerin büyük çoğunluğunun ek puan alarak ticaret meslek liselerinden geldiği, okudukları bölümden memnun oldukları ve mezuniyet sonrası büyük oranda eğitimlerine aynı alanda devam etmek istedikleri belirlenmiştir. Ayrıca erkek öğrencilerin kız öğrencilere oranla almış oldukları eğitimin mesleki kariyerleri açısından daha önemli olduğunu belirttikleri tespit edilmiş olup, mezun olduktan sonra stajını tamamlayıp mali müşavir olmak isteyen kız öğrencilerin erkek öğrencilere göre daha fazla oldukları ortaya çıkmıştır.

Anahtar Kelimeler:

Muhasebe Eğitimi, Mesleki Eğitim, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler