Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 63
 İndirme 22
Determination Of Relationships Of Nurses’ Professional Commitment To Organizational, Work and Family Commitment By Structural Equation Model
2014
Dergi:  
Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi
Yazar:  
Özet:

The commitment forms of individuals regarding their private and work lives have been subject to various researches in an independent or interactive way. In this study, a model has been developed and tested for defining the relationship between the nurses’ professional commitment and organizational, work and family commitment. The study was conducted with the nurses employed in 7 state hospitals with 500 or over bed capacity and 3 medicine faculties under the body of Ankara Ministry of Health through questionnaires. 355 nurses were chosen via proportional distribution method in stratified sampling. The relationship between work commitment scale and continuance commitment part of the organizational commitment scale and the relationship between family commitment scale and professional commitment scale are not significant. Except for the correlation between professional commitment scale and affective commitment part of the organizational commitment scale, the correlations are quite weak.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 650
Atıf : 1.903
2022 Impact/Etki : 0.547
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q1
63/509

Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi