Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 14
Görüntüleme 4
İndirme 1
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Suç İşlemek Amacıyla Örgütlenme Suçu
Yazar:  
Yıl:  
2013
Özet:

Çalışmada Türk Ceza Kanunu’nun 220. maddesinde düzenlenmiş olan “Suç İşlemek Amacıyla Örgütlenme Suçu”nun 765 sayılı TCK’da düzenlenme şeklinden farkları ortaya koyulduktan sonra, suçla korunan hukuki menfaat, suçun hukuksal niteliği, benzer suçlardan farkı, fail, maddi unsur, örgüt kavramı, örgütlenme ve uygunluk, manevi unsur, suçun özel oluşum biçimleri, yaptırım ve usul hükümleri incelenmiştir.

Anahtar Kelimeler:

Suç işlemek amacıyla örgütlenme suçu, Örgüt, Örgütlü suç grubu

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler