Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 15
İNDİRME 7
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Mehmet Ali Kalkan'ın Hayatı, Sanatı ve Şiirleri Üzerine Bir Değerlendirme
Yazar:  
Yıl:  
2019
Kurum:  
["Gaziantep Üniversitesi:::Serkan GÖKBULUT"]
Özet:

Mehmet Ali Kalkan, whofeeds on thesources of Turkish cultural history and tradition in his poems, has a close rattitude to folk poetry with his simple language, verse form sand syllables. When welook his poems, it can be understood that each poem tries to express something. According to him, it is essential to say them ostthings with at least syllable. In this sense, telling a lot with little words is among the main goals of the poems. Although some of his poem shave exaggeration, Mehmet Ali Kalkan’s poems which have realities consistent with each other in terms of content and shape properties. The poets support his emotion sand thoughts. This work is about poetic sand poetry of Mehmet Ali Kalkan. The aim of this study is to determine the element sand features of content in his poem sand reveal his art and his understanding of poetry.

Anahtar Kelimeler:

Mehmet Ali Kalkan, poem, poet, art, literature

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler